Sklá

Izolačné sklá

Výber správneho skla je jedným z hlavných kritérií, ktoré nám zabezpečujú požadované tepelnoizolačné vlastnosti okna. Naša spoločnosť dlhodobo spolupracuje so spoločnosťou Saint-Gobain Construcion Products, divízia Glassolutions Nitrasklo, ktorá je renomovaným výrobcom skiel.

Na zasklievanie plastových okien sa používajú izolačné sklá. Sú zložené z dvoch alebo troch tabúľ skla v hrúbkach a druhoch zodpovedajúcich funkčným, mechanickým a estetickým nárokom, ktorých vzdialenosť vymedzuje rôzne široký dutý dištančný profil naplnený vysúšacím prostriedkom. Priestor medzi tabuľami je vyplnený plynom argónom alebo kryptónom a tiež mikro vrstvou vzácnych kovov. Táto vrstva zároveň odráža teplo zo slnečného žiarenia smerom do exteriéru, tak aj teplo vzniknuté vykurovaním do interiéru. Izolačné sklo udržuje v miestnosti a v budove teplo, ktoré vzniká kúrením. Táto funkcia skla, jeho tepelnoizolačná vlastnosť, je charakterizovaná hodnotou U[W/m2.K]. Čím nižšia je táto hodnota, tým menšia je tepelná strata. Hodnota U je najdôležitejšou charakteristikou izolačného skla. Izolačné sklá využívajú tiež slnečnú energiu. Túto vlastnosť skla charakterizuje hodnota g. Čím vyššia je táto hodnota, tým vyššie je využitie slnečného tepla. Príliš vysoká hodnota g má však svoje nevýhody: energetický zisk dosiahnutý slnečným žiarením znamená ohrievanie. CLIMAPLUS a CLIMATOP vzali do úvahy aj toto. Vynikajúce hodnoty U a vyvážené hodnoty g znamenajú priaznivú tepelnú bilanciu.

SGG CLIMAPLUS®XN: Tepelnoizolačné dvojsklo s pokovenou vrstvou vykazujúcou zlepšené tepelnoizolačné vlastnosti s Ug = 1,1 W/m2.K pri zachovaní dobrého prestupu svetla.

SGG CLIMATOP®XN: Tepelnoizolačné trojsklo s hodnotou Ug = 0,5-0,7 W/m2.K spĺňa i najvyššie požiadavky, ktoré je možné klásť na tepelnoizolačné vlastnosti skla a je vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Izolačné sklo s protislnečnou ochranou je vhodné na zníženie neprimerane veľkého prestupu slnečného žiarenia do interiéru cez veľké presklené plochy. Požadovaný efekt sa docieli nahradením prvej tabule izolačného skla sklom s reflexnými alebo absorpčnými vlastnosťami.

Zvukovo-izolačné sklo je špeciálne izolačné sklo, ktoré dosahuje vynikajúce vlastnosti pri zachytávaní hluku (35 – 40 dB). Používa sa na miestach, kde sú kladené zvýšené nároky na zvukovú izoláciu.

Špeciálne ochranné lepené bezpečnostné sklo Vás spoľahlivo ochráni pred vykradnutím a každým útokom zvonka.

Spojením s tepelne tvrdeným bezpečnostným sklom alebo lepeným bezpečnostným sklom vzniká izolačné sklo, ktoré chráni pred úrazom, ak niekedy dôjde k prasknutiu skla.

 

SGG SWISSPACER® je dištančný rámik s teplým okrajom určený pre izolačné sklá. Použitie teplého okrajového spoja zdokonaľuje celkovú izoláciu okna tým, že eliminuje tzv. tepelný most zasklenia.
Je vyrobený zo špeciálnej hmoty obohatenej o sklenené vlákna. Tento izolačný materiál bol testovaný napr. aj v oblasti vesmírneho výskumu a je plne recyklovateľný. Extrémne tenká fólia z ušľachtilej ocele alebo hliníka, ktorá pokrýva telo rámika zaisťuje utesnenie proti vlhkosti, zabraňuje úniku plynu a vytvára optimálne podmienky pre priľnavosť tesniacich tmelov. Materiál je mechanicky odolný a stabilný až do teploty 100 °C, neprepúšťa UV žiarenie a zamedzuje kondenzácii vodných pár.

Výhody:

Tepelná izolácia

  • Až 10 %-né zlepšenie hodnoty U okien
  • Redukcia tepelného mostu pri okraji skla až o 60 %

Komfortné bývanie a jednoduchá údržba

  • Vyššia teplota na okraji zasklenia znamená vyššie pohodlie, zníženie nadmerného zrážania vodných pár a obmedzenie výskytu plesní

Životné prostredie

  • Až o 5 % nižšie náklady na kúrenie
  • Zníženie emisií CO2
  • Plne recyklovateľný materiál

Originálny design okien

  • Možnosť výberu farby
  • Unikátny matný povrch bez rušivých kovových odleskov
  • Dokonalé uhly 90° s použitím pevných rohových spojok
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie