Rolety

Vonkajšie rolety zabránia únikom tepla z vášho domu a prirodzene regulujú teplotu v dome. Znižujú hladinu hluku a taktiež vás ochránia pred zvedavými pohľadmi zvonka. Bezpečnostné článkové pružiny, ktoré držia lamely v jednej rovine, naviac bránia nežiaducemu mechanickému zdvihnutiu. Vonkajšie rolety ochránia vaše okná pred rozmarmi počasia a pritom si zachovajú farbu a tvar. Môžete ich ovládať pomocou motora alebo aj ručne. Dajú sa napojiť na centrálny systém, kde si môžete naprogramovať dobu automatického vytiahnutia a spustenia roliet, čím môžete oklamať potenciálnych zlodejov. Na výber máte z dvoch základných typov roliet, ktoré vyrábame, a to hliníkové rolety so zateplenými hliníkovými lamelami alebo plastové rolety s nezateplenými plastovými lamelami.

Technické listy Vonkajšie rolety 

Typy lamiel

Lamely sú najdôležitejšou súčasťou roliet, pretože práve oni chránia interiér pred tepelnými stratami, hlukom a zlodejmi. Vďaka jednoduchému dizajnu ich ľahko zladíte s akýmkoľvek typom budovy.


Zateplené hliníkové lamely BP41R

Maximálna šírka rolety: 2800 mm
Maximálna plocha rolety: 6,5 m2

 

Zateplené hliníkové lamely BP44R

Maximálna šírka rolety: 3000 mm
Maximálna plocha rolety: 6,6 m2

 

Zateplené hliníkové lamely RA39

Maximálna šírka rolety: 2700 mm
Maximálna plocha rolety: 7,8 m2

 

Zateplené hliníkové lamely RA43

Maximálna šírka rolety: 3000 mm
Maximálna plocha rolety: 9 m2

 

Plastové lamely P37

Maximálna šírka rolety: 1800 mm
Maximálna plocha rolety: 4,5 m2

 

Farebné prevedenie

Farbu vašich roliet si môžete zladiť s fasádou domu či budovy, dverami alebo garážovou bránou. Na výber máte z viacero základných farieb, ale na vaše požiadanie vám vieme diely rolety za poplatok nalakovať do akejkoľvek farby podľa vzorkovníka RAL. Samozrejmosťou sú aj drevené dekory.

 

Typy podľa montáže

Predokenné rolety

Predokenná roleta je určená pre osadenie s viditeľným krycím boxom a vodiacimi lištami pre dodatočnú montáž na existujúce budovy, prípadne po dokončení vonkajších omietok do novostavieb.

 

Zaomietacie rolety

Tento typ roletového systému umožňuje kompletné dokončenie stavby bez nutnosti montáže roliet vo fáze výstavby. Rolety možno namontovať kedykoľvek počas užívania budovy.

 

Nadokenné rolety

Jedná sa o systém, ktorý je určený pre zabudovanie predokenných roliet vcelku s oknom. Krycí box nadokenných roliet je viditeľný alebo zapustený do konštrukcie pod fasádny systém.

 

Rolety do prekladov

Rolety s roletovým prekladom sú určené pre novostavby, kde sa zabudujú do špeciálneho nosného roletového prekladu.

 

Ovládanie

Elektrický pohon

Najjednoduchším spôsobom ovládania roliet je ovládať ich pomocou elektropohonu bez námahy spojenej s manuálnou obsluhou. Vďaka plynulému chodu roliet sa automaticky zvyšuje životnosť samotného výrobku. Vyspelé pohony, s elektronickou ochranou proti primrznutiu rolety alebo jej nabehnutiu na prekážku, ochránia roletu pred poškodením. Riadenie elektrického pohonu je štandardne riešené individuálne pomocou roletového spínača. Pre váš väčší komfort je možné tiež skupinové či centrálne riadenie všetkých roliet káblovým rozvodom prepojenými elektronickými spínačmi, resp. programovateľnými spínačmi s rozšírenou funkciou. Voliteľne možno rolety vybaviť prídavnými senzormi so slnečnou, veternou či teplotnou automatikou, ktoré môžu aj vo vašej neprítomnosti zaistiť príjemnú klímu v spojení s úsporou energií pre vykurovanie a klimatizáciu.

 

Rádiové riadenie

S moderným rádiovým riadením iveo môžete vaše rolety ovládať bez obmedzenia z ktoréhokoľvek miesta vo vašom dome. Diaľkovým ovládačom iveo môžete rolety riadiť jednotlivo, po skupinách alebo centrálne, tzn. všetky naraz. Pre automatické riadenie sú k dispozícii prevedenia prenosného alebo nástenného diaľkového ovládača s rozšírenou funkciou. Oproti prevedeniu s káblovým vedením, je výhodou skupinového a centrálneho rádiového riadenia možnosť kedykoľvek pripojiť ďalšie zariadenia, či vykonať zmenu nastavenia skupinovo ovládaných zariadení.

 

Elektronické spínacie hodiny

Nastavením času na spínacích hodinách sa rolety v zadaných intervaloch samy uvedú do pohybu. Môžete si tým uľahčiť ich ovládanie, poprípade zmiasť potenciálnych zlodejov.

 

Spínače a prepínače

Drôtový smerový spínač predstavuje najjednoduchší spôsob ovládania roliet na elektropohon.

 

Kľuka

Rolety môžete taktiež ovládať ručne pomocou kľuky. Tento typ ovládania je vhodný pre väčšinu rozmerov roliet.

 

Popruh / šnúra

Rolety možno ovládať pomocou vertikálne vedeného popruhu alebo šnúry z interiéru. Popruh alebo šnúra sú automaticky navíjané do navíjača s integrovanou brzdou, vďaka ktorej je možné roletu nastaviť do ľubovoľnej pozície. Tento typ ovládania je vhodný pre malé až stredne veľké rolety.

 

iO homecontrol (domáca kontrola)

Zjednodušte si život. Žalúzie, rolety, markízy, svetlo, kúrenie, garážovú či vstupnú bránu prepojte do jedného celku a ovládajte ich odkiaľkoľvek.

Výhody:
Jednoduchá inštalácia na kľúč
Bez nutnosti prispôsobovať projekt domu, bez zbytočných stavebných prác.
Ovládanie odkiaľkoľvek
Ovládač, smartphone, tablet alebo počítač vám stačia na to, aby ste svoj dom mohli ovládať odkiaľkoľvek na svete.
Vždy máte prehľad
Nech ste kdekoľvek, ľahko zistíte, či sú vaše rolety, žalúzie, brány otvorené alebo zatvorené, a môžete meniť ich polohu.
Jednoduchá rozšíriteľnosť
Vďaka bezdrôtovej technológii io-homecontrol môžu byť jednotlivé zariadenia dodávané a do systému pripojené postupne. Nevyžadujú žiadne zbytočné zásahy do muriva a s nimi súvisiace opravy.

Návod NINA Timer io

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie