Žalúzie

Zatvorená vonkajšia žalúzia zadrží 94 % tepelnej energie, čo je 10-násobne viac ako pri vnútornej žalúzii, a tým vám v interiéri zaistí príjemnú klímu aj počas najhorúcejších dní. Navyše vám výrazne zníži náklady na klimatizovanie budovy. Žalúzie vybavené čidlami reagujú na slnko a poveternostné podmienky, čím plynule regulujú tienenie v dome. Vonkajšie žalúzie elegantne dotvoria vzhľad každého domu, bytu alebo administratívnej budovy.

Technické listy Vonkajšie žalúzie

Technické parametre 

Typ Ovládanie Šírka (mm) Šírka (mm) Výška (mm) Výška (mm) Plocha (m2)
    min max min max max
C80 Kľuka 490 4400 300 5000 8
  Motor 490 4400 300 5000 20
Z93 Kľuka 490 5800 300 5000 8
  Motor 490 5800 300 5000 20
S93 Kľuka 490 4600 300 5000 8
  Motor 490 4600 300 5000 20

 

Typy lamiel

Najdôležitejšou súčasťou vonkajších žalúzií sú lamely vyrábané na mieru z kvalitného hliníka.

 

Lamela Z93 s medzilamelovým tesnením

Vonkajšie žalúzie z lamiel Z93 skvelo odolávajú poveternostným vplyvom a chránia pred slnečným žiarením a únikom tepla. Lamely do seba vďaka tvaru písmena „Z" výborne zapadajú, čím ľahko docielite úplné zatemnenie.

 

Lamela C80

Elegantný dizajn lamiel v tvare písmena „C" umožňuje žalúziám použiteľnosť na všetkých typoch budov. Žalúzie s lamelami C80 vám vyrobíme v rôznych rozmeroch, takže nimi ľahko zatienite aj väčšie sklenené plochy.

 

Lamela S93 s medzilamelovým tesnením

Vyniká dvojitým prehnutím, vďaka ktorému vydrží aj extrémne poveternostné podmienky. Vďaka tvaru písmena „S" jednotlivé lamely do seba presne zapadajú a vytvárajú jednoliatu plochu bez medzier. Výborne tak chránia pred slnečnými lúčmi a únikom tepla.

 

Farebné prevedenie

Farbu vašich žalúzií si môžete zladiť s fasádou domu či budovy, dverami alebo garážovou bránou. Na výber máte buď zo 4 alebo 6 farieb v závislosti od typu lamiel, ktoré si vyberiete. Lakovanie lamiel je vykonávané v hladkom prevedení. Dodatočne ich už nie je možné lakovať.
Vodiace lišty, krycí plech, držiaky a ďalšie komponenty sú v štandardnom prevedení strieborný elox, ale môžeme vám ich za príplatok aj nalakovať.
Pri žalúziách z lamiel S93 a Z93 si môžete vyberať medzi silver, dark silver, bronz, antracit, bielou a hnedou farbou.
Pri žalúziách s lamelami C80 máte na výber zo 4 farebných prevedení, a to silver, dark silver, bronz alebo antracit.

 

Možnosti montáže

S krytom z hliníkového plechu

Pri rekonštrukciách máte pri vonkajších žalúziách možnosť použitia viditeľného krycieho plechu. Zakrýva žalúzie po vytiahnutí a chráni ich pred poveternostnými vplyvmi. Kotví sa do rámu okna, ostenia alebo nadpražia.

 

V podomietkovej schránke

Box so žalúziou je ukrytý pod fasádou a zvonku budovy nie je viditeľný.

 

Do prekladu

Pri montáži do prekladu je potrebné so žalúziami počítať už v návrhu domu. Výhodou je, že po vytiahnutí žalúzie nebránia výhľadu a sú dokonale ukryté pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi.

 

Ovládanie

Najjednoduchším spôsobom ovládania žalúzií je ovládať ich pomocou elektropohonu. Motory je možné ovládať diaľkovým ovládačom alebo nástenným tlačidlom. Žalúzie sa môžu ovládať aj skupinovo alebo systémom pre inteligentné ovládanie domácnosti.

 

Diaľkové ovládanie

Diaľkovým ovládačom neovládate len pohyb žalúzií, ale aj naklápanie lamiel, a tým regulujete množstvo svetla vnikajúce do miestnosti.

 

Elektronické spínacie hodiny

Nastavením času na spínacích hodinách sa žalúzie v zadaných intervaloch samy uvedú pohybu. Môžete si tým uľahčiť ich ovládanie, poprípade zmiasť potenciálnych zlodejov.

 

Spínače a prepínače

Drôtový smerový spínač predstavuje najjednoduchší spôsob ovládania žalúzií na elektropohon.

 

Kľuka s prevodovkou

Žalúzie môžete taktiež ovládať ručne pomocou kľuky s prevodovkou.

 

iO homecontrol (domáca kontrola)

Zjednodušte si život. Žalúzie, rolety, markízy, svetlo, kúrenie, garážovú či vstupnú bránu prepojte do jedného celku a ovládajte ich odkiaľkoľvek.

Výhody:
Jednoduchá inštalácia na kľúč
Bez nutnosti prispôsobovať projekt domu, bez zbytočných stavebných prác.
Ovládanie odkiaľkoľvek
Ovládač, smartphone, tablet alebo počítač vám stačia na to, aby ste svoj dom mohli ovládať odkiaľkoľvek na svete.
Vždy máte prehľad
Nech ste kdekoľvek, ľahko zistíte, či sú vaše rolety, žalúzie, brány otvorené alebo zatvorené, a môžete meniť ich polohu.
Jednoduchá rozšíriteľnosť
Vďaka bezdrôtovej technológii io-homecontrol môžu byť jednotlivé zariadenia dodávané a do systému pripojené postupne. Nevyžadujú žiadne zbytočné zásahy do muriva a s nimi súvisiace opravy.

 

Príslušenstvo

Veterné čidlo

V prípade silného vetra sa žalúzia automaticky vytiahne a zabráni sa tým prípadnému poškodeniu. Ideálna je kombinácia so slnečným čidlom.

 

Slnečné čidlo

Na základe intenzity slnečného žiarenia upraví polohu lamiel. Vďaka čidlu tak výrazne šetríte peniaze za klimatizovanie budovy a po návrate z práce budete mať doma príjemne aj počas horúcich dní.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie