Sieťky proti hmyzu

Okenné sieťky

Pevné okenné sieťky proti hmyzu

Pevné sieťky sa vyznačujú pevnou konštrukciou, ktorá sa dá vsadiť do rámov všetkých typov okien. Pri tomto type sieťok je sieťovina uchytená a napnutá do hliníkového rámu. Rám sa skladá z hliníkových profilov, ktoré sú spojené vonkajšími alebo vnútornými rohovými spojkami. Sieťky je možné na okná uchytiť pomocou plastových alebo kovových otočných držiakov. Každá okenná sieťka sa vyrába priamo na mieru podľa veľkosti okna. Vďaka jednoduchosti konštrukcie je možné so sieťkou veľmi ľahko manipulovať.

Rolovacie okenné sieťky proti hmyzu

Charakteristickým znakom rolovacích sieťok je jednoduchá manipulácia s nimi. Sieťovina sa pohybuje vo vodiacich lištách a navíja sa na hriadeľ, ktorá je umiestnená v hliníkovom boxe. Rolovanie sieťky je zabezpečené pomocou špeciálnej hriadele s pružinou. Vodiace lišty aj koncová lišta sú opatrené tesniacimi kefkami, ktoré dokonale zamedzia vniknutiu hmyzu. V stiahnutej polohe je okenná sieťka zaistená zachytením koncovej lišty do špeciálnych úchytiek. Rolovacie sieťky sú montované na rám okna. Ovládajú sa pomocou madiel, u vyšších okien sa používa šnúra.

Plisované okenné sieťky proti hmyzu

Plisovanými sieťkami možno vybaviť aj veľmi rozmerné okenné otvory, čo je ich veľkou výhodou. Sieťka sa mechanicky posúva hore vo vodiacom profile tvaru U. Dole je sieťka vedená veľmi nízkym PVC profilom. Sieťka sa jednoducho inštaluje; takisto veľmi ľahko demontuje bez použitia náradia. Aj pri vysokej frekvencii užívania má dlhú životnosť.

 

Dverové sieťky

Pevné dverové sieťky proti hmyzu

Pevné sieťky sú najlacnejšie riešenie, typické jednoduchosťou svojho prevedenia. Majú pevnú konštrukciu, ktorá sa dá vsadiť do rámov všetkých typov dverí. Pri tomto type dverových sieťok je sieťovina uchytená a napnutá do hliníkového rámu. Rám sa skladá z hliníkových profilov, ktoré sú spojené vonkajšími alebo vnútornými rohovými spojkami. Dverové sieťky sa šetrne uchytia na dvere s možnosťou použitia samozatváracích pántov. Každá dverová sieťka sa vyrába priamo na mieru podľa veľkosti dverí. Vďaka jednoduchosti konštrukcie je možné s nimi veľmi ľahko manipulovať.                                                     

Posuvné dverové sieťky proti hmyzu

Jedná sa o veľmi komfortný typ dverovej sieťky proti hmyzu, a navyše, v porovnaní s ostatnými typmi, zaisťuje elegantnejšie riešenie. Dverová sieťka je uchytená a vedená v špeciálnych koľajniciach. Samotný chod sieťky je veľmi tichý. Posuvné sieťky sa zvyčajne inštalujú na francúzske okná alebo dvere. Sú tiež vhodné na miesta, kde je menej priestoru pred dverami, ale vyžadujú k otvoreniu /posunutiu/ dostatočný priestor vedľa dverí.                                                                                        

Rolovacie dverové sieťky proti hmyzu

Charakteristickým znakom rolovacích je jednoduchá manipulácia s nimi. Sieťovina sa pohybuje vo vodiacich lištách a navíja sa na hriadeľ, ktorá je umiestnená v hliníkovom boxe. Rolovanie sieťky je zabezpečené pomocou špeciálnej hriadele s pružinou. Vodiace lišty aj koncová lišta sú opatrené tesniacimi kefkami, ktoré dokonale zamedzia vniknutiu hmyzu. V stiahnutej polohe je dverová sieťka zaistená zachytením koncovej lišty do špeciálnych úchytiek. Rolovacie siete sú montované na rám dverí. Ovládajú sa pomocou madiel, u vyšších rozmerov sa používa šnúra.                                                                                     

Plisované dverové sieťky proti hmyzu

Plisovanými sieťami možno vybaviť aj veľmi rozmerné dverové otvory, čo je ich nespornou výhodou. Sieť sa mechanicky posúva hore vo vodiacom profile tvaru U. Dole je sieť vedená veľmi nízkym PVC profilom. Pri jeho použití je teda umožnený prakticky bezbariérový prechod medzi interiérom a exteriérom. Sieť sa jednoducho inštaluje; takisto veľmi ľahko demontuje bez použitia náradia. Aj pri vysokej frekvencii užívania má dlhú životnosť.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie